Met een touringcar arriveerde de Oysters na een 2 en een half durende reis in Castricum. De verste bestemming in de Ereklasse. Omdat de A2 veel problemen kende die dag begon de wedstrijd een kwartiertje later.

De thuisploeg begon furieus aan de wedstrijd en wilde de Brabanders snel duidelijk maken dat er hier, onder de rook van Bakkum, “niets” halen viel. Toch was er geen paniek bij de Oisterwijkers die gedisciplineerd en gegroepeerd bleven samenspelen.
Even leek het erop dat de wedstrijd ging verlopen zoals veel wedstrijden dit jaar. Credits voor het vertoonde spel maar wel met lege handen achter blijven. De ruststand, 17-7 in het voordeel van de “Piepers” (een locofaulisme van de Castricummer) deed zulks wel vermoeden.
41 jarige nestor
Het inbrengen van de inmiddels 41 jarige Roel Bluijs op de Fly Half positie deed de wedstrijd kantelen. Niet alleen bracht de veteraan rust met zijn kicks en zijn aanwijzingen; er leek meer ruimte te komen voor de rest van het team. De gretigheid bleek doordat 2 try’s gescoord werden uit onderscheppingen (intercepties). Castricum kon daar in het tweede bedrijf nauwelijks meer iets tegenover plaatsen. De scores bij de Oysters kwamen voor rekening van Pegi Slade, Matias Jantus (2), Bas van Balkom, Joaquin Ramos Piña en de eerder genoemde Roel Bluijs.
Door de overwinning is het gat met de nummers 10 en 11 ineens tot 1 punt gedecimeerd. Het besef dat er dit seizoen nog overal voor gespeeld kan worden is bij het team zeker ingedaald.
En er was meer:
Cubs beginnen goed

Door Dieke van Gorkom:Â De eerste minuten van de wedstrijd gingen goed. We gaven goeie druk en maakte mooie tackles. Ook wisten we in het begin 2 try’s te maken. In de rucks ging het soms minder. Daarna ging het bij de Wasps heel goed. Ze speelden mooi en daardoor maakte ze ook veel try’s. Uiteindelijk hebben we 57-12 verloren. Nu moeten we nog tegen Tilburg, Breda en Oemoemenoe.
Junioren verstevigen koppositie
Door Xander Verhoeven: Wij speelden tegen het cluster Duuvels/Wild Rovers/ Pigs Arnhems met een eindstand van 45-12. De wedstrijd begon en ging het gelijk op, we maakten snel een try en wij hielden dat vast en maakte try na try de Scrums gingen goed. De samenwerking tussen Lars en Luc waaruit een try is gekomen was het mooiste moment van de wedstrijd. Line outs kunnen we tijdens de training meer op oefenen. We spelen nog tegen Eindhoven/Octopus, Haagsche en Dukes.