Hypotheek advies Oisterwijk Midden Brabant Advies Oisterwijk
zondag, 30 maart, 2025
Hypotheek advies Oisterwijk
Midden Brabant Advies Oisterwijk

Terugblik op wedstrijdseizoen 2024/2025 met Schaatsclub De Vennen Moergestel


Na het sluiten van de ijsbanen kan door de wedstrijdploeg van Schaatsclub De Vennen weer worden teruggeblikt op een mooi seizoen 2024/2025.

Door de, inclusief Dai Dai N’tab (profploeg IKO), negen leden tellende ploeg werd 46 keer een Persoonlijk Record (PR) verbeterd. Maar liefst twaalf van deze PR’s kwamen op naam van Maartje van Dijck. Thomas van Berkel kwam met zijn tijden van 37.76 op de 500 meter en 1:53.09 op de 1500 meter dicht in de buurt van de nationale subtop. Maartje van Dijck en Zoé van de Laar promoveerden naar een hogere klasse.

Karlijn Schellekens trainde wel, maar koos voor studie boven deelname aan wedstrijden (Foto: Wouter Groenen).

Bij de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen Afstanden over alle categorieën werd Thomas van Berkel kampioen op de 500 meter en op de 1000 meter behaalde hij de tweede plaats. Tom van Dijck werd bij de jongens Junioren-A tweede tijdens het Zuid-Nederlands Kampioenschap Allround. Dai Dai N’tab was de enige vertegenwoordiger van De Vennen tijdens een Nederlands Kampioenschap Langebaan. Met een zesde plaats tijdens het Nederlands Afstandskampioenschap 500 meter bewees Dai Dai dat hij nog steeds kandidaat is voor een startbewijs op de Olympische Spelen van 2026.

De wedstrijdschaatsers van De Vennen waren ook succesvol tijdens marathonwedstrijden. In de categorie meisjes Junioren-C werd Maartje van Dijck tweede tijdens het Zuid-Nederlands Kampioenschap en Tom van Dijck, Gerard Adolfse en Jan op ’t Hoog eindigden in de top-10 van het eindeklassement van de Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie. Tom werd zevende in de categorie heren Senioren-C1 en Gerard en Jan eindigden bij de heren Masters-2 respectievelijk op de achtste en tiende plaats. Op grond van hun prestaties werden Maartje en Tom geselecteerd voor deelname aan de Nederlandse Marathonkampioenschappen. Hier behaalde Maartje de dertiende plaats bij de meisjes Junioren-C en werd Tom tweeëndertigste bij de jongens Junioren-A.

Voorgaande jaren was Karlijn Schellekens met Clubrecords en deelname aan Nederlandse Kampioenschappen een van de succesvolste wedstrijdschaatsers van De Vennen. Dit jaar trainde Karlijn wel maar nam niet deel aan wedstrijden omdat ze prioriteit gaf aan haar eindexamen vwo. Ten behoeve van de door haar gewenste vervolgstudie had zij er bovendien voor gekozen om van een extra vak drie jaar lesstof in een jaar in te halen. Dit drukke studieprogramma was niet te combineren met hele weekends met wedstrijden in Heerenveen. Hopelijk wordt deze verstandige keuze in het voorjaar beloond met het vwo-diploma en kan Karlijn in het nieuwe seizoen weer deelnemen aan schaatswedstrijden.

Scroll omlaag en lees meer!






Gerelateerd - Meer >>