Gemeente Oisterwijk is voornemens het Willem van der Aa-park in de wijk Pannenschuur aan te passen. Het college (burgemeester en wethouders) vraagt extra geld aan de raad om ook de omgeving van de school en het wijkgebouw in de werkzaamheden mee te nemen.

Voor de aanpassingen van het park heeft de raad reeds een budget van 629.000 euro beschikbaar gesteld. Uit gesprekken met buurtbewoners en betrokken organisaties ‘is een aantal zaken naar voren gekomen welke tegelijk met de aanpak van het park opgenomen zouden moeten worden om het geheel integraal aan te pakken, hiermee is het plangebied van het project uitgebreid.’
De gemeente wil onder andere parkeerplaatsen rond het park en het wijkcentrum aanpassen, de locatie voor (luier)containers verplaatsen, de aanleg van
verlichting realiseren, gebouwen slopen, de biodiversiteit vergroten en extra wateropvang en afvoer aanbrengen. Ook staat in de uitbreiding van het plan een fietsoversteek bij de school, voor een betere verkeersveiligheid en als ‘schakel in de fietsstructuur’.
Met deze aanpassing wil de gemeente tegemoetkomen aan de wensen die voortkomen uit het participatietraject, werken aan verkeersveiligheid en vanuit klimaatadaptatie wateroverlast verminderen. Met de extra investering wil de gemeente aanvullende werkzaamheden in de omgeving voor de komende jaren voorkomen.
Voor het meerwerk is € 221.000 extra nodig. Voor gebruik van duurzame materialen is € 86.000 nodig. Het oorspronkelijk investeringsbedrag van € 629.000 komt daarmee op totaal € 936.000. De raad zal hier binnenkort een besluit over nemen.