In Oisterwijk en de omliggende dorpen Moergestel, Haaren en Heukelom is er een groeiende wens onder de inwoners om in hun eigen gemeenschap te kunnen blijven wonen. Echter, het aanbod van betaalbare woningen is beperkt. Om hier verandering in te brengen, hebben PGB, samen met CDA, VVD en AB, een voorstel gedaan dat de gemeente de mogelijkheid biedt om eigen inwoners voorrang te geven bij sociale huur- en betaalbare koopwoningen.
Lokaal Wonen Promoten

Veel inwoners willen hun vertrouwde leefomgeving niet verlaten, en met dit initiatief zet GemeenteBelangen zich in voor het behoud van de lokale gemeenschap. Raadsleden hebben unaniem hun steun verleend aan dit voorstel en willen hiermee bijdragen aan een stabielere woonomgeving voor alle betrokken gemeenschappen.
De Rol van Johan van den Brand
Raadslid Johan van den Brand (PGB) heeft een belangrijke rol gespeeld in de voortgang van dit plan. Hij verklaart: “We hebben de wethouder opdracht gegeven om dit voor te bereiden. Uiterlijk eind 2025 moet er een voorstel voor een huisvestingsverordening liggen, zodat we deze voorrang kunnen regelen.”
De Weg Vooruit
De intentie is om tegen eind 2025 een uitgewerkt plan in de vorm van een huisvestingsverordening klaar te hebben liggen. Dit moet ervoor zorgen dat inwoners die in hun eigen dorp willen blijven, daadwerkelijk die mogelijkheid krijgen.
GemeenteBelangen kijkt uit naar een toekomst waarin iedereen de kans krijgt om dicht bij hun vertrouwde omgeving te wonen. Door lokale inwoners prioriteit te geven, verstevigen we de sociale cohesie en kunnen we de leefbaarheid van Oisterwijk en haar dorpen bevorderen.
Meer politiek- en gemeentenieuws
Bovenstaande bericht is door de politieke partij geplaatst op hun website. Oisterwijk Nieuws verspreid deze berichten automatisch, om u op de hoogte te houden van hun politieke standpunten. Alle partijen die hieraan meewerken worden getoond.
Meer politiek- en gemeentenieuws leest u in het thema Gemeente (klik!)